Porovnání zájezdů

ZÁJEZDY NA LÉTO 2014 OD CK ALEXANDRIA V PRODEJI

Aktuality
ZÁJEZDY NA LÉTO 2014 OD CK ALEXANDRIA V PRODEJI

ZÁJEZDY NA LÉTO 2014 OD CK ALEXANDRIA V PRODEJI

4.12.2013

 

 

Vážení klienti,

rádi bychom Vás informovali, že cestovní kancelář Alexandria právě vydala nový katalog na nadcházející sezónu 2014. Katalogy jsou opět dva, a to "Letecké zájezdy" a katalog "Zájezdy vlastní a autobusovou dopravou"

V katalogu "Letecké zájezdy" naleznete nabídky do těchto zemí: Bulharsko | Řecko | Kypr | Španělsko | Malta | Itálie | Turecko | Egypt | Tunisko.

V roce 2014 bohužel nebude létat Kypr z Ostravy.

Nabídka zájezdů od CK Alexandria vlastní dopravou.

 

Na léto 2014 je pro Vás připravena spousta zajímavostí, novinek a žhavých tipů:

  • zavedení tzv. Superslevy za včasný nákup. Kromě tradičních slev za včasný nákup naleznete u vybraných hotelů navíc i Superslevu, kterou lze s časovými slevami kombinovat.
  • akce „Dítě zcela zdarma po celou sezonu“

  • zvýhodněné ceny pro dospělé osoby na přistýlkách ve vybraných hotelech

  • klubové hotely Alexandria - již 18 klubových hotelů ve 4 zemích

 

KATALOGY K PROLISTOVÁNÍ ONLINE:

  

 


 

Statistika CK Alexandria

V roce 2013 s Alexandrii na dovolenou odjelo či ještě odjede zhruba 65 000 klientů.  Alexandria je i podle analytiků zdravá a silná cestovka.

Patří mezi jen několik málo zdravých a silných hráčů na českém trhu cestovního ruchu! Nejen, že ročně odveze zhruba 65 000 klientů, ale navíc je jednou z mála ziskových ck. Analytik cestovního ruchu ze společnosti Mag Consulting Jaromír Beránek říká: "Udělali jsme si analýzu ziskovosti. Kromě Exim Tours, CK Alexandria a několika dalších se naprostá většina velkých cestovních kanceláří pohybuje kolem nuly nebo pod nulou, to znamená, že jsou ve ztrátě..."
(Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/zajezdy-last-minute-zdrazi-dff-/ekonomika.aspx?c=A131122_125143_ekonomika_fih)

 

Intervence ČNB a její dopad na prodej zájezdů:

Intervence ČNB a oslabení koruny bude mít dopad na všechny subjekty na českém trhu, nejen v cestovním ruchu. Jak velký ten dopad bude, to se snažíme v tuto chvíli spočítat a odhadnout, záležet ale bude samozřejmě hlavně na tom, jak dlouho se tento uměle vytvořený kurz udrží a zda zůstane na současné úrovni. Je třeba si uvědomit, že po začátku intervencí se zvedl kurz na 27 Kč / EUR a dnes je již okolo 27,4 Kč/ EUR, tzn. je tam stále ještě pohyb směrem nahoru.

Pokud by na současné úrovni zůstal kurz koruny delší dobu, např. celý příští rok, tak by se to později určitě projevilo i na cenách zájezdů, resp. nabízených slevách. Lze tak očekávat, že Last minute zájezdy budou ve srovnání s předchozími roky o něco dražší, ale jestli to bude o 5 či 10 %, to bude samozřejmě otázka nejen kurzu koruny, ale také nabídky a poptávky.

Rok od roku se totiž více a více zájezdů prodá v rámci tzv. First minute prodejů a nabídka Last Minute je tak omezenější. A podle našich velmi dobrých dosavadních prodejů z katalogu Super First Minute, které jsou v tuto chvíli o 20% vyšší než ve srovnatelném období v loňském roce,  lze očekávat, že tento trend bude pokračovat i letos.

Dalším a dá se říci rozhodujícím faktorem, který má a bude mít na cenu zájezdů vliv, je ale cena vstupů. Je potřeba si uvědomit, že cena, za jakou cestovní kanceláře nakupují ubytování v hotelích v jednotlivých zemích, je velmi závislá na celkové světové či evropské poptávce po této destinaci, a zde český trh opravdu nehraje rozhodující roli. Pokud např. vzroste obliba Turecka u ruských klientů, buďte si jistí, že to ovlivní cenu zájezdů do Turecka nejen pro české, ale i pro německé či francouzské turisty.

Stejné je to s cenou letenek, která je přímo závislá na ceně leteckého paliva. Faktem je, že i v tomto případě kurz koruny může situaci zhoršit či zlepšit, ale klíčová je cena ropy na světových trzích. A je jasné, že tu poptávka českých cestovek po letenkách příliš neovlivní.

(Zdroj: CK Alexandria)