Porovnání zájezdů

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD SRÍ LANKA + MALEDIVY

Aktuality
POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD SRÍ LANKA + MALEDIVY

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD SRÍ LANKA + MALEDIVY

18.12.2013

 

 

SRÍ LANKA (MALEDIVY)

Perla Indického oceánu a plážový ráj

SPECIÁLNÍ NABÍDKA 38 988 Kč

 

Český průvodce na okruhu!!!

11 dní / 8 nocí  nebo 15 dní / 12 nocí z Prahy nebo Vídně

Odlety: 22.01., 19.02., 12.03., 02.04., 16.04.2014

 

 

1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - KOLOMBO

Setkání skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni, odbavení. Let do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.

2. DEN KOLOMBO - GIRITALE

Přílet do Kolomba, setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu v Giritale. Ubytování, večeře a nocleh.

3. DEN GIRITALE – SIGIRIYA - POLONNARUWA –GIRITALE

Po snídani odjezd do oblasti Sigiriya. Výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky„nebeských panen“, které nenacházejí v „kapse“ skály. Pokračování do Polonnaruwa, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí sochy Buddhy vytesané přímo do skla -Stojící, Ležící a Sedící. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, jako např. chrámu Shiva, Lotosových lázní, Audienční síně, Sochy krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya a, pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. DEN GIRITALE – DAMBULLA – MATALE – KANDY

Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla. Dambulla jeskyní chrám byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalé jeskyně chrámová komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Transfer do Matale. Návštěva zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Návrat do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno „Kandy“ vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Mnohé z legend, tradic jsou obdivovány pro svoji jedinečnost.  Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umění, řemesla, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

5. DEN KANDY-PERADENIYA – PINNAWALA – KANDY

Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Transfer z Peradeniya do Pinnawala do sloního sirotčince. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů. Která přišla o svoji matku. Úspěchy sirotčince jsou, známe po celém světě. Bylo o něm dokonce napsáno i několik knih a článků v několika světových jazycích. Za návštěvu stojí krmení slonů pomocí dětské láhve a koupání v nedaleké řece. Přejezd zpět do Kandy. Večeře a přenocování v hotelu.

6. DEN KANDY – NUWARA ELIYA – YALA-TISSAMAHARAMA

Snídaně v hotelu, pokračování do Nuwara Eliya, jedná se tzv. sídlo boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jedno z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Transfer do Yale, jedná se největší národní park na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km čtverečních. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán.  Park, je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divoké buvoly, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli.  Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva. Transfer do Tissamaharama, večeře a přenocování v hotelu.

7. DEN TISSAMAHARAMA – GALLE

Snídaně v hotelu, pokračování do Galle, který patřil mezi nejstarší přístav na Ceylonu a má bohatou historii. Byl centrem holandského režimu v 17 století a majestátní pevností Galle což přináší svědectví tohoto faktu. Město Gale, je jedno z udržovaných koloniálních území  Jihovýchodní  Asie a  bylo zapsáno mezi světové dědictví UNESCO. Holandské muzeum a Holandský kostel patři mezi dvě nejnavštěvovanější atrakce v Galle. Město je také známé díky své jemné domácí krajky a řezbám. Transfer do plážového hotelu Mermaid *** nebo podobného. Ubytování. Nocleh.

8. -9. DEN POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

10. DEN POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU - KOLOMBO

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště v Kolombu.

11. DEN INDICKÝ OCEÁN – KOLOMBO – VÍDEŇ/PRAHA

Odlet do Evropy s přestupem. Občerstvení v letadle. Přílet do Prahy nebo Vídně. Konec programu.


 

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O POBYT NA SRÍ LANCE NEBO NA MALEDIVECH

10. DEN INDICÝ OCEÁN – KOLOMBO – MALE

Snídaně. Transfer na letiště v Kolombu, odlet do Male. Po příletu setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu Paradise Island Resort. Ubytování. Využívání služeb hotelu. Nocleh.

11. -13. DEN MALEDIVY

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

14. DEN MALEDIVY –VÍDEŇ

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V nočních hodinách transfer na letiště, odlet.

15. DEN VÍDEŇ

Pokračování letu do Evropy. Přílet do Vídně. Konec programu.

 

V PŘÍPADĚ ZÁJMU VOLEJTE 556 808 780 NEBO PIŠTE NA info@caimpuls.cz.