Porovnání zájezdů

SRÍ LANKA + MALEDIVY JEN ZA 38 988 Kč

Aktuality
SRÍ LANKA + MALEDIVY JEN ZA 38 988 Kč

SRÍ LANKA + MALEDIVY JEN ZA 38 988 Kč

25.2.2014

SRÍ LANKA + MALEDIVY

 

Perla Indického oceánu a plážový ráj

 

11 dní / 8 nocí - 15 dní / 12 nocí z Vídně nebo Prahy

 

Odlety: 12.03. a 16.04.14

 

SPECIÁLNÍ NABÍDKA:

 

 

38 988,-

 

 

Český průvodce na okruhu !!!

 

Srí Lanka – okruh+ pobyt                          11 DNÍ                           15 DNÍ

OKRUH + KOGGALA VILLAGE  POLOPENZE        38.988       43.388,-

OKRUH + KOGGALA BEACH   ALL INCLUSIVE      42.788       50.788,-

OKRUH + VILLA OCEAN POLOPENZE                   39.988,-    45.788,-

OKRUH + THE SANDS  ALL INCLUSIVE                  42.588,-    51.488,-

OKRUH + ROYAL PALMS   POLOPENZE                43.988,-    54.888,-

 

Srí Lanka okruh + Maledivy

OKRUH +  KOGGALA VILLAGE + Paradise Island polopenze      69.788,-

OKRUH + VILLA OCEAN + Holiday Island polopenze         66.788,-

OKRUH + ROYAL PALMS+ Royal Island  polopenze              78.488,-

 

Dítě do 12 let na přistýlce cestující se dvěma dospělými :  25% sleva.

 

 

CENA ZAHRNUJE:

·         zpáteční letenku Vídeň – Ammán - Kolombo s ROYAL JORDANIAN AIRLINES nebo Praha – Dubaj Kolombo s EMIRATES AIRLINES

·         zpáteční letenku Kolombo – Male - Kolombo se SRI LANKAN AIRLINES

·         letištní poplatky ve výši 9500,- Kč do Kolomba nebo 11500,- Kč Kolombo + Male

·         5x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji v 4* hotelech na okruhu

·         2x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji

·         v případě pobytu na Maledivách - 5x ubytování s polopenzí v 4* hotelu

·         transfery klimatizovanými autobusy na Srí Lance

·         transfer lodí na Maledivách, nebo hydroplánem na Royal Island

·         prohlídky dle programu během okruhu včetně vstupů 

·         služby místního průvodce a asistence místní CK

·         služby profesionálního průvodce CK Time Travel na Srí Lance povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zák. č 159/99b

 

CENA NEZAHRNUJE:

·         spropitné, cestovní pojištění (lze sjednat fakultativně)

·          fakultativní výlety

·         vízum na Srí Lanku USD 30,-

 


Okruh + pobyt SRÍ LANKA (MALEDIVY)

 

Perla Indického oceánu a plážový ráj

 

 

 

1. DEN PRAHA/VÍDEŇ - KOLOMBO

 

Setkání skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni, odbavení. Let do Kolomba s přestupem. Občerstvení v letadle.

 

2. DEN KOLOMBO - GIRITALE

 

Přílet do Kolomba, setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu v Giritale. Ubytování, večeře a nocleh.

 

3. DEN GIRITALE – SIGIRIYA - POLONNARUWA –GIRITALE

 

Po snídani odjezd do oblasti Sigiriya. Výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky„nebeských panen“, které nenacházejí v „kapse“ skály. Pokračování do Polonnaruwa, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí sochy Buddhy vytesané přímo do skla -Stojící, Ležící a Sedící. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, jako např. chrámu Shiva, Lotosových lázní, Audienční síně, Sochy krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya a, pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 

4. DEN GIRITALE – DAMBULLA – MATALE – KANDY

 

Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla. Dambulla jeskyní chrám byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalé jeskyně chrámová komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Transfer do Matale. Návštěva zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také jak se posléze zpracovávají. Návrat do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno „Kandy“ vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Mnohé z legend, tradic jsou obdivovány pro svoji jedinečnost.  Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umění, řemesla, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

 

 

5. DEN KANDY-PERADENIYA – PINNAWALA – KANDY

 

Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Transfer z Peradeniya do Pinnawala do sloního sirotčince. Ten zde vznikl v roce 1975 za podpory vlády se sedmi sirotky slonů, dnes se jich tu v celém komplexu volně pohybuje kolem padesáti. Hlavním úkolem sirotčince je vychovávat a ochraňovat mláďata slonů. Která přišla o svoji matku. Úspěchy sirotčince jsou, známe po celém světě. Bylo o něm dokonce napsáno i několik knih a článků v několika světových jazycích. Za návštěvu stojí krmení slonů pomocí dětské láhve a koupání v nedaleké řece. Přejezd zpět do Kandy. Večeře a přenocování v hotelu.

 

6. DEN KANDY – NUWARA ELIYA – YALA-TISSAMAHARAMA

 

Snídaně v hotelu, pokračování do Nuwara Eliya, jedná se tzv. sídlo boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jedno z nejlepších čajů na světě – cejlonského čaje. Transfer do Yale, jedná se největší národní park na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km čtverečních. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán.  Park, je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divoké buvoly, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli.  Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva. Transfer do Tissamaharama, večeře a přenocování v hotelu.

 

7. DEN TISSAMAHARAMA – GALLE

 

Snídaně v hotelu, pokračování do Galle, který patřil mezi nejstarší přístav na Ceylonu a má bohatou historii. Byl centrem holandského režimu v 17 století a majestátní pevností Galle což přináší svědectví tohoto faktu. Město Gale, je jedno z udržovaných koloniálních území  Jihovýchodní  Asie a  bylo zapsáno mezi světové dědictví UNESCO. Holandské muzeum a Holandský kostel patři mezi dvě nejnavštěvovanější atrakce v Galle. Město je také známé díky své jemné domácí krajky a řezbám. Transfer do plážového hotelu Mermaid *** nebo podobného. Ubytování. Nocleh.

 

8. -9. DEN POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU

 

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

 

10. DEN POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU - KOLOMBO

 

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště v Kolombu.

 

11. DEN INDICKÝ OCEÁN – KOLOMBO – VÍDEŇ/PRAHA

 

Odlet do Evropy s přestupem. Občerstvení v letadle. Přílet do Prahy nebo Vídně. Konec programu.

 

 

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O POBYT NA SRÍ LANCE NEBO NA MALEDIVÁCH

 

09. DEN INDICÝ OCEÁN – KOLOMBO – MALE

 

Snídaně. Transfer na letiště v Kolombu, odlet do Male. Po příletu setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu Paradise Island Resort. Ubytování. Využívání služeb hotelu. Nocleh.

 

10. -13. DEN MALEDIVY

 

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

 

14. DEN MALEDIVY –VÍDEŇ/PRAHA

 

Polopenze nebo all inclusive služba. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V nočních hodinách transfer na letiště, odlet.

 

15. DEN VÍDEŇ/PRAHA

 

Pokračování letu do Evropy. Přílet do Vídně. Konec programu.