Porovnání zájezdů

Indie - úsměvy Maharádžů

Aktuality
Indie - úsměvy Maharádžů, poznávací zájezd jen 28 388 Kč

Indie - úsměvy Maharádžů, poznávací zájezd jen 28 388 Kč

 

INDIE


ÚSMĚVY MAHARÁDŽŮ

ODLETY: 26.10.2014
9 dní / 7 nocí


28.388 Kč


DILLÍ – MANDAWA – JAIPUR – GEEJ GARH - FATEHPUR SIKRI
– AGRA (TAJ MAHAL) – DILLÍ


Co vás ještě čeká: nezapomenutelná jízda rikšou po Starém Dillí - jízda na slonech/ v jeepu v Jaipuru – návštěva klasického indického domu – možnost vyzkoušení tradičního indického oděvu…
Příplatek za 1/1 pokoj: 9.998,-Kč, SPECIÁLNÍ CENA PŘÍPLATKU ZA POLOPENZI: 1600,-Kč/osoba (7 nocí package), příplatek za odlet z Prahy: 3.500,-Kč, parkovací karta ve Vídni: 2250,-Kč (auto)

CENA ZAHRNUJE:


zpáteční letenku Vídeň – Ammán - Dillí s leteckou společností
ROYAL JORDANIAN AIRLINES
ubytování na 7 nocí se snídaní ve 4* hotelech (polopenze za příplatek)
transfery klimatizovanými autobusy
prohlídky a vstupy podle programu v Indii
jízda rikšou po Starém Dillí
jízda na slonech/v jeepu v Jaipuru
možnost vyzkoušení tradičního indického oděvu – sárí s turbanem pro ženy, a kurta payajama pro muže
návštěva klasického indického domu
služby místního průvodce
průvodce TIME TRAVEL od 16 osob
letištní a bezpečnostní taxy 10.000,-Kč


CENA NEZAHRNUJE:

indické vízum - 1.800,-Kč + 1x foto (5 cm x 5cm), cestovní pojištění, spropitné…


 

PROGRAM:


TERMÍNY: 22.05.– 30.05. a 18.09.– 26.09.2014


1. DEN VÍDEŇ – AMMÁN - DILLÍ
Setkání skupiny na letišti ve Vídni, odbavení. Odlet ve 14,35hod do Dillí s přestupem v Ammánu.
Občerstvení v letadle.


2. DEN DILLÍ
Po příletu do Dillí v 05,00hod setkání se zástupcem místní CK, transfer do hotelu. Ubytování. Po snídani začíná prohlídka města návštěvou impozantní Červené pevnosti ze 17. stol., kterou nechal vystavět mughalský císař Šáhdžahán. Jedná se o mohutný komplex s obrannými věžemi z červeného pískovce a s mnoha paláci, mramorovými stavbami a mešitami. Dále následuje návštěva největší mešity v zemi – Páteční mešity (Jama Masjid). Prohlídka poté pokračuje u památníku zavražděného Mahatmy Gandhiho, který se nachází v parku Raj Ghat. Odpoledne prohlídka Nového Dillí, hlavního města
Indie, kde sídlí indická vláda a kde se nacházejí jak velmi luxusní čtvrti, tak také chudinské slumy. Cesta vede kolem Prezidentského paláce a Indické brány vysoké 42 m, která se nachází v samém srdci Nového Dillí. Tento národní památník byl postaven na památku indických vojáků, kteří zahynuli během 1. světové války. Prohlídka pokračuje návštěvou Humájúnovy hrobky, podle níž byl později postaven Taj Mahal. Poslední zastávkou bude největší cihlový minaret na světě, Qutub, měřící 73 m. Večeře v místní restauraci (za příplatek). Návrat do hotelu, nocleh.

3. DEN DILLÍ – MANDAWA
Snídaně. Odjezd na severovýchod do historické oblasti Shekhavati v regionu Rajasthan, která v minulosti soužila jako významná obchodní stezka do Číny. Nacházejí se zde obrovské tradiční palácové domy Havelis s jemně vyřezávanými dveřmi, barevnými zdmi a freskami.
Příjezd do hotelu, ubytování. Večeře (za příplatek) a nocleh.


4. DEN MANDAWA – JAIPUR
Po snídani návštěva domů Havelis, které jsou v této oblasti hlavním lákadlem pro turisty. Pokračování cesty do hlavního města indického státu Rádžasthán – Jaipuru. Jedná se o první plánované indické město, které bylo postaveno podle starých hinduistických pravidel v 18. stol., kdy zde vládl maharádža Jai Singh II. Městu se také přezdívá „růžové město“, a to z toho důvodu, že ho v roce 1853 navštívil princ z Walesu a na přivítanou bylo celé město natřeno růžovou barvou, kterou je zde možné na hlavních ulicích vidět dodnes. Příjezd do hotelu, ubytování. Možnost vyzkoušení tradičního indického oděvu – sárí s turbanem pro ženy, a kurta payajama pro muže. Večeře (za příplatek) a nocleh.


5. DEN JAIPUR
Snídaně. Následuje prohlídka města Jaipur zastávka u „Amber Fort“, možná projížďka na slonech a jeepech. Na cestě zastávka na pořízení fotografií u Paláce Větrů. V odpoledních hodinách návštěva „Růžového města“ Jaipur, která začíná u Paláce větrů, nejpozoruhodnějšího paláce, kde se nachází 280 let stará observatoř Jantar Manter - dokonalé dílo s 12 přístroji, které mapují pohyb Slunce a planet. Palác byl původně postaven pro ženy z královských rodin, aby mohly
pozorovat rušný život z malých oken a balkónů paláce. Večer návštěva místního tržiště, kde je možné zakoupit suvenýry. Večeře v hotelu (za příplatek), nocleh.


6. DEN JAIPUR – ABHABAERI - JAIPUR GEEJGARH
Snídaně. Odjezd do města GeejGarh (81km od Jaipur). Po cestě návštěva Abhanaeri. Ubytování v hotelu. Volný den určený k relaxaci s možností fakultativního výletu. Večeře (za příplatek), nocleh.


7. DEN JAIPUR GEEJGARH - AGRA
Snídaně. Cesta do Agry, během které navštívíte Fatehpur Sikri, krásné a opuštěné středověké městečko, postavené za vlády mughalského panovníka Abkara Velikého v 16. stol., který odtud chtěl vládnout své rozlehlé říši. Město ale musel opustit pro nedostatek vody. Zdejší architektonické památky byly pro svou historickou hodnotu zapsány na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1986. Příjezd do hotelu v Agře, ubytování. Návštěva paláce a pevnosti Agra situovaných na západním břehu řeky Jamuna. Návrat do hotelu. Večeře (za příplatek). Nocleh.


8. DEN AGRA – DILLÍ
Snídaně. Prohlídka Taj Mahalu. Tento unikátní monumentální pomník a v současnosti také symbol Indie nechal postavit Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Unikátní 73 m vysoké architektonické dílo budí dojem, že se vznáší mezi nebem a zemí. Od roku 1983 patří na seznam světového dědictví UNESCO a je řazen mezi sedm divů světa. Nejen proto ho každoročně přijedou navštívit miliony turistů. Odjezd do hotelu v Dillí. Ubytování, večeře v typické indické restauraci (za příplatek). Nocleh.


9. DEN DILLÍ – AMMÁN - VÍDEŇ
Časně ráno transfer na letiště. Odlet do Vídně v 06,25hod s přestupem.
Občerstvení v letadle. Přílet do Vídně ve 13,20hod. Konec programu.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

 

PRO BLIŽŠÍ INFORMACE VOLEJTE CA IMPULS 556 807 780 NEBO PIŠTE NA info@caimpuls.cz