Porovnání zájezdů

POZNÁVACÍ ZÁJEZD TOSKÁNSKO S POBYTEM U MOŘE NA OSTROVĚ ELBA

Aktuality
POZNÁVACÍ ZÁJEZD TOSKÁNSKO S POBYTEM U MOŘE NA OSTROVĚ ELBA

POZNÁVACÍ ZÁJEZD TOSKÁNSKO S POBYTEM U MOŘE NA OSTROVĚ ELBA

17.3.2014

 

 

TOSKÁNSKO

Místa světového dědictví UNESCO + pobyt u moře na Elbě


14.06. – 28.06. 2014 - 15 DNÍ – 14 NOCÍ letecky přímo z Prahy

TOP 10 TOSKÁNSKA S ČESKÝM DELEGÁTEM!
43 888 Kč 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

Zpáteční letenku Praha – Pisa – Praha s ALITALIA/AIR ONE, let. taxy ve výši 1500,-Kč, 8 nocí ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní ve 3* hotelu v Montecatini Terme (hotel SAVONA nebo SALUS…), 6 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu TAMERICI 4* na ostrově Elba – www.tamerici.it ), prohlídky s průvodcem ve městech Pisa, Lucca, Florencie, Siena (Katedrála a Piccolomini knihovna, San Gimignano, Montalcino, Pienza, během výletu do oblasti Chianti), vstupy do následujících památek - PISA - 3 památky/muzea, SIENA - Katedrála a Piccolomini knihovna, SAN GIMIGNANO - Katedrála, PIENZA – Palác Piccolomini a zahrada, FLORENCIE – Duomo + whispers, Palác Uffici – rezervace + whispers, Degustace vín (2 druhy vín, sýry s pečivem, ochutnávka olivového oleje, grappa (brandy) v Montalcino, degustace vín, sýrů a olivového oleje v Chianti, transfery autobusem uvedené v programu, včetně tax za autobus ve městech, služby místních průvodců během poznávacího programu a českého průvodce MUDr.Zdeňka Kubelky během celého zájezdu, asistenci místní CK.

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
Obědy a večeře během pobytu v Montecatini Terme, stravování nad rámec programu na ostrově Elba, vstupy – FLORENCIE - vstupenka do Paláce Uffici 18/06/2014– EUR 11,-/osoba – platba přímo na místě, fakultativní výlety - CAVE DI CARRARA / COLONNATA / PIETRASANTA nebo ARREZO – CORTONA – cena 1600,-Kč/osoba/výlet, turistická taxa (musí být zaplacena přímo v hotelech – závisí na hotelu a oblasti – Montecatini Terme – EUR 1,00/osoba/den), plážový poplatek na ostrově Elba – slunečník a 2 lehátka denně – EUR 15,-/v případě předrezervace.

Příplatek za 1/1 pokoj: 10.770,-Kč , Příplatek za polopenzi v hotelu 3* v Montecatini Terme: 290,-Kč/osoba/noc.

 

 


Program :


1.DEN, 14.06. PRAHA – PISA – MONTECATINI TERME
Sraz na letišti a odlet do Pisy v 09,00hod (AZ 7633). Přílet na letiště v Pise v 10,40hod, setkání s místním průvodcem. Transfer autobusem do hotelu v Montecatini, turistického a lázeňského centra Toskánska, 50 km severozápadně od Florencie. Ubytování. Volný den. Volno na individuální večeři (není zahrnuta v ceně). Nocleh.


2.DEN, 15.06. MONTECATINI TERME - FLORENCIE – MONTECATINI TERME
Snídaně. Odjezd z Montecatini autobusem do Florencie, metropole italského Toskánska, ležící na řece Arno. V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. Od roku 1982 je historické centrum Florencie zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. V blízkosti vlakového nádraží můžete obdivovat kostel Santa Maria Novella a poté bude cesta pokračovat ke katedrále S. Maria del Fiore, která je dílem architektů Arnolfa di Cambio, Giotta a Filippa Brunelleschi. Dále navštívíte Zvonici, umělecké dílo Giotta a Baptisterium S. Giovanni, jež je věnováno patronu města a je jednou z nejdůležitějších románských staveb v Toskánsku. Uvnitř se nachází překrásné mozaiky představující jednotlivé části starého Testamentu. Pokračovat budete okouzlujícími uličkami města a zavítáte do jedné z nich, k domu Dante Aligieriho, otce italského jazyka a literatury. Následuje volný čas na oběd. V odpoledních hodinách vás čeká Piazza Santa Croce (náměstí Svatého Kříže), kde se nachází františkánský kostel nesoucí stejné jméno. Poté cesta povede na Piazza della Signoria, představující srdce historické Florentinské republiky a jež je dodnes politickým centrem města spolu s palácem Palazzo Vecchio (neboli Starým palácem), jež je symbolem moci městského státu. Na protější straně od paláce se nachází známá kopie Michelangelova Davida. Dále zde lze spatřit Loggia della Signoria, Ponte Vecchio (Starý most) ze kterého je krásný výhled na město. Následuje návrat zpátky do Montecatini a cesta do Loggia del Porcellino, velmi typického, rušného tržiště. Arkády jsou pojmenovány po bronzové soše divokého kance, jež by měl přinést štěstí každému, kdo se dotkne jeho čenichu. Poslední zastávkou bude Piazza della Republica (neboli náměstí Republiky). Na závěr dne se vrátíte zpět autobusem do Montecatini. Individuální večeře. Nocleh.


3. DEN, 16.06. MONTECATINI TERME- CHIANTI – MONTECATINI TERME
Snídaně. Dnes následuje celodenní výlet do oblasti Chianti. Setkání s místním průvodcem a návštěva středověkého centra Castellina. V samém centru města stojí Palazzo del Podesta, který byl postaven roku 400 a jehož průčelí je zdobeno erby. K vidění je zde i kostel svatého Mikuláše. Degustace vín– 3 druhy vín, sýry a bruschetta (opečený chléb), sušenky s mandlemi místní výroby s Vin Santo ( italské dezertní víno – v Toskánsku tradičně vyráběné z různých druhů bílých hroznů), ochutnávka olivového oleje. Brzy odpoledne zavítáte do Gaiole v oblasti Chianti, malé obce, jež je vyhledávaná řadou místních i turistů především díky tradičnímu místnímu produktu, skvělému vínu “Chianti Classico”. Cesta bude pokračovat do města Greve, kde se projdete po známém náměstí Piazza Matteotti, na němž se nachází socha Giovanni da Verrazzaniho. Následuje odjezd autobusem zpět do Montecatini. Individuální večeře. Nocleh.


4. DEN, 17.06. MONTECATINI TERME – PISA – LUCCA – MONTECATINI TERME
Snídaně. Odjezd na celodenní výlet do města Pisa a Lucca. Po příjezdu autobusem do města Pisa se setkáte s anglicky hovořícím průvodcem a navštívíte nejznámější náměstí a pamětihodnosti města: Piazzu dei Miracoli s tolik známou šikmou věží, katedrálou, baptiserií a monumentálním hřbitovem. Náměstí Piazza dei Miracoli je nejvyšším projevem románského slohu ve městě a symbolem námořní síly, kterou mělo město v období středověku. Procházkou jedné z nejstarších ulic města dojdete na náměstí Piazza dei Cavalieri, jež bylo ve středověku politickým a obchodním centrem v Pise. U náměstí se nachází překrásný palác “ La Scuola Normale Superiore” a dále věž hraběte Ugolina a kostel Santo Stefano dei Cavalieri. Centrem městského života je velmi charakteristická středověká ulice lemovaná mnoha obchody a elegantními kavárnami, nesoucí jméno “Borgo Stretto”. Poté projdete pod arkádami a dojdete ke kostelu S. Michele, známého pro nádherné fasády. Následuje volný čas na oběd. V odpoledních hodinách odjezd autobusem do Luccy, kde spolu s průvodcem proběhne návštěva města. Město je obehnáno hradbami a představuje labyrint středověkých uliček, jež jsou lemované věžemi, řadou obchůdků a kouzelných románských kostelů. Uprostřed labyrintu se nachází krásné náměstí. Historické centrum města, nynější pěší zóna, navrací návštěvníky zpět v čase a poskytuje ideální prostředí k vychutnání si kouzla starého světa. Další zastávkou je Piazza S. Michele in Foro, kde spatříte kostel nesoucí stejný název, pak půjdete na Piazza Napoleone (Napoleonovo náměstí), odkud lze obdivovat Palazzo Ducale a Teatro del Giglio a katedrálu San Martino, která byla důležitým cílem pro středověké poutníky, kteří přicházeli uctívat „The Holy Face“ neboli „svaté vzezření Krista“. Dodnes představuje katedrála významný symbol města. Uvnitř sakristie se nachází proslulý sarkofág Ilarie del Carretto od Jacopa della Quercia. Dále projdete známou uličkou „Via degli antiquari“, kde se nachází řada obchodů se starožitnostmi. Další památkou, jež navštívíte je Piazza Anfiteatro, malebné kruhové náměstí postavené na troskách středověké římské arény. Poslední zastávkou bude Guinigi Tower, jediná svého druhu. Na samém vrcholku věže se nachází zahrada, dnes sloužící k odpočinku veřejnosti. Odjezd autobusem zpět do Montecatini. Individuální večeře. Nocleh.


5. DEN, 18.06. MONTECATINI - FLORENCIE – Palác Uffizi - Fashion Week - MONTECATINI
Snídaně. Odjezd do Florencie vlakem na dokončení prohlídky památek, a nákupy. Po příjezdu do Florencie v 10,00hod následuje prohlídka Paláce Uffici. Galleria degli Uffizi je jedna ze dvou galerií, obsahujících průřez výtvarného umění v italské Florencii (vedle galerie Pitti). Jedná se o jednu z nejznámějších galerií na světě. Je to nejnavštěvovanější galerie ve Florencii. Leží hned u Arna a fronta u vstupu může zabrat i několik hodin - proto provedeme předrezervace vstupenek. Platba vstupenky ve výši EUR 11,-/osoba – přímo na místě. Prohlídka s průvodcem končí v 13,00hod. Zároveň
v tento den se ve Florencii odehrává slavný FLORENCE FASHION WEEK ( týden módy). Individuální návrat vlakem zpátky do Montecatini Terme. Fakultativní večeře.


6. DEN, 19.06. MONTECATINI TERME - MONTALCINO – PIENZA – MONTECATINI TERME
Snídaně. Odjezd z města Montecatini do horského městečka Montalcino, kde se kloubí renesanční budovy, elegantní krása místního kostela, a to vše je kombinováno s tradičním vinařstvím a symbolem města „Brunello di Montalcino“. Návštěvníci zde mají příležitost potěšit své chuťové buňky širokým spektrem delikátních chutí vín, k jejichž produkci dochází především z hroznů stejnojmenné révy, odrůdy Sangiovese. Součástí prohlídky je degustace vín (2 druhy vín, sýry s pečivem, ochutnávka olivového oleje, grappa (brandy) a návštěva farmy. První zmínky o Montalcinu pochází z roku 814, kdy zde stával kostel postavený mnichy z nedalekého kláštera Sant´Antimo. Ve středověku bylo Montalcino proslulé svými výrobky z vysoce kvalitní kůže, dnes sem návštěvníky láká hlavně možnost ochutnat místní skvělé červené víno Brunello di Montalcino. To se pěstuje na vybraných vinicích kolem města a mezi víny patří ke světové špičce (čemuž odpovídá i cena). Městu dominuje pevnost Rocca z roku 1361, kterou navrhli architekti ze Sieny: Mino Foresi a Domenico di Feo, včetně několika věží a baziliky, která dnes slouží jako hradní kaple. V odpoledních hodinách budeme pokračovat do malého toskánského města Pienza. Město je unikátní svou ohromující architekturou a harmonií. Jeho počátky sahají do 15. století. Toto umělecké a přírodní dědictví je spojeno s chutí tradičního místního sýra Pecorino, proslulého po celém světě. Od roku 1996 je součástí kulturní sekce světového dědictví. Pienza leží v oblasti zvané Val d'Orcia, která je od roku 2004 rovněž součástí světového dědictví. Po návštěvě Pienzi následuje cesta zpět do Montecatini. Fakultativní večeře. Nocleh.


7. DEN, 20.06. MONTECATINI TERME - SIENA – SAN GIMIGNANO – MONTECATINI TERME
Po snídani odjezd autobusem do města Siena, setkání s průvodcem a návštěva města. Při prohlídce budete moci obdivovat kostel S. Domenica, kde jsou zachovány některé významné fresky a také ostatky S. Cateriny. Navštívíte také dvě nejznámější ulice ve městě, a to “Banchi di Sopra” a “Banchi di Sotto”. Na těchto adresách sídlí nejvýznamnější budovy a můžete zde také najít typické obchody s gastronomickými produkty jako například Panforte, Ricciarelli, víno z oblasti Chianti a mnoho dalšího. Dále zavítáte na náměstí Piazza del Campo, místo, jež bylo politickým a občanským centrem starověké republiky Siena. Na náměstí se dvakrát ročně, a to vždy 2.7. a 16.8. koná koňský závod, tzv. “Palio”. Dále vaše kroky zamíří ke katedrále a baptiserii s nádherným průčelím, jež je dílem Giovanniho Pisana. Uvnitř naleznete díla od Donatella, Nicola i Giovanniho Pisana. Po prohlídce následuje volný čas na oběd. Po obědě odjezd autobusem do města San Gimignano, kde si s průvodcem prohlédnete náměstí Cisterna, dále náměstí Duomo s ohromující katedrálou a kostel Collegiate. Všechny stavby jsou významnými monumenty města. Dále budete moci navštívit Palazzo del Popolo (Palác Lidu), Palazzo of Governo (Palác Vlády), což je středověká budova jejíž součástí je věž Ragnosa. Dále uvidíte kostel S.Agostina s bohatou freskovou výzdobou od Benozza Gozzoliho. Prohlídka končí návratem do Montecatini.
Individuální večeře. Nocleh.


8. DEN, 21.06. MONTECATINI TERME - (CAVE DI CARRARA / COLONNATA / PIETRASANTA nebo ARREZOCORTONA nebo FLORENCIE) – MONTECATINI TERME
Snídaně. Volný den na odpočinek a individuální procházky městem. Nebo možnost fakultativního výletu (doporučuje se výlet Carrara- Colonnata – Pietrasanta nebo výlet Arrezo-Cortona. Eventuálně opakovat návštěvu Florencie za nákupy. Individuální večeře. Nocleh.


9. DEN, 22.06. MONTECATINI TERME – PIOMBINO – PORTOFERRAIO (Marciano Marina, OSTROV ELBA)
Po snídani check out z hotelu a transfer autobusem do pobřežního města Piombino. Z Piombina přesun trajektem v 10,30 hod na ostrov Elba, do hlavního města Portoferraio. Transfer do hotelu v Marciano Marina. Po příjezdu následuje ubytování v hotelu. Volný zbytek dne. Nocleh. Ostrov Elba, který si každého získá svou neskutečnou krásou, proslavil především legendární vojevůdce Napoleon, který zde pobýval několik měsíců. Mírné a stálé počasí, zajímavá hornatá krajina, kamenná městečka připomínající dřívější slávu, skalnaté útesy střídají písečné pláže - to je Elba. Svojí rozlohou jde o největší ostrov Toskánských ostrovů a po Sicílii a Sardinii třetí největší italský ostrov.

 

10. DEN – 14.DEN, 23.06. – 27.06. Marciano Marina,
OSTROV ELBA
Polopenze. Pobyt u moře. Volný čas lze využít ke koupání a opalování nebo výlety po ostrově a okolí. Noclehy.

 

15.DEN, 28.06. Marciano Marina, OSTROV ELBA – PORTEFERRAIO – PIOMBINO - PISA
Snídaně. Brzý ráno odhlášení z hotelu a transfer do města Porteferraio, pak přesun trajektem v 10,00hod zpátky do Piombino a poté pokračování na letiště v Pise. Odlet v 11,40hod zpět do Prahy (AZ 7632). Přílet do Prahy ve 13,25hod. Konec programu.UBYTOVÁNÍ – MONTECATINI TERME:
3* hotel v centru města Montecatini – díky poloze hotelu mají účastníci zájezdu velký výběr
restaurací kam si lze zajít na večeři a tím nemusí nutně večeřet v hotelu

NEBO:
UBYTOVÁNÍ – OSTROV ELBA
4* hotel na pobřeží ostrova Elba v blízkosti pláže

TAMERICI HOTEL **** - www.tamerici.it
POLOHA: Tento čtyřhvězdičkový hotel leží v malém městečku Marciana Marina v klidné části
ostrova Elba. V centru se nachází obchody a restaurace. Několik minut od hotelu, na západní
straně ostrova stojí za návštěvu překrásné pláže.

UBYTOVÁNÍ: Hotel disponuje 52 prostornými a moderně zařízenými jednolůžkovými a
dvoulůžkovými pokoji s možností přistýlky. Součástí jejich vybavenosti je klimatizace, sociální
zařízení, telefon, TV/SAT, WiFi připojení.


VYBAVENOST HOTELU: Hosté mohou využít vstupní halu s 24 hodinovou recepcí, trezor,
úschovnu zavazadel, společenskou místnost s TV, restauraci, bar, prádelnu či směnárnu. Součástí hotelového komplexu je parkoviště a rozlehlá zahrada. Na recepci je možnost rezervací různých výletů. Všechny prostory hotelu jsou plně klimatizovány. Celý resort má bezbariérový přístup. Hotel provozuje kyvadlovou dopravu.

SPORT A ZÁBAVA: Součástí komplexu je venkovní bazén a tenisové kurty. Pro nejmenší je připraveno dětské hřiště.


STRAVOVÁNÍ: Polopenze.

 

OBJEDNÁVEJTE SVOU DOVOLENOU V TOSKÁNSKU V NAŠÍ CESTOVNÍ AGENTUŘE IMPULS.

556 808 780