Porovnání zájezdů

VYJÁDŘENÍ CK K SITUACI V TUNISKU

Aktuality
VYJÁDŘENÍ CK K SITUACI V TUNISKU

VYJÁDŘENÍ CK K SITUACI V TUNISKU

31.3.2015

 

 

Vážení klienti,

jistě máte otázky ohledně situace v Tunisku. Většina cestovních kanceláří nabízejících dovolenou v Tunisku, nabídne svým klientům bezplatnou změnu destinace.

Níže uvádíme vyjádření některých CK a Asociace cestovních kanceláří ČR.

 

Vyjádření Asociace cestovních kanceláří ČR:

 

Je. Důkazem jsou opatření, která učinila nejen vláda Tuniska, ale i další země. Organizovaná turistika, pod záštitou renovovaných cestovních kanceláří, je pro klienty bezpečná. Proč?

 

Tuniská vláda předeslala, že zajistí ochranu turistů ve své zemi. Útočníci 18. 3. 2015 primárně chtěli vpadnout do parlamentu, až poté, co se jim to nezdařilo, vtrhli do muzea. Původním cílem proto nejspíš měla být politická reprezentace.

 

V neděli prošlo metropolí Tuniska asi 20 000 lidí, na protest proti teroristickému útoku na muzeum Bardo z 18. března. Pochodu míru se zúčastnili kromě Tunisanů také světoví státníci jako francouzský prezident François Hollande či italský premiér Matteo Renzi. Tuniský prezident Al-Bádží Qáid as-Sabsí na akci kromě Hollanda pozval také polského prezidenta Bronislawa Komorowského, palestinskou hlavu státu Mahmúda Abbáse či alžírského premiéra Abdelmaleka Sellala. Přijeli také španělský ministr zahraničí Jose Manuel Garcia-Margallo a jeho nizozemský protějšek Bert Koenders. Takováto různorodá podpora již o něčem svědčí.

 

Muzeum se již v pátek otevřelo školám a studentům. "Jsme tady, abychom lidem ukázali, že už se není čeho bát," řekla mladá Tunisanka. Veřejnosti se potom muzeum otevřelo v pondělí.

 

Tunisko stále platí za zemi, která revoluční období Arabského jara úspěšně zvládla. Do politicky stabilní země také rádi jezdí turisté. V případě jakéhokoliv nebezpečí samy cestovní kanceláře program upraví tak, aby klientům žádné riziko nehrozilo. Jejich bezpečí je totiž v zájmu cestovních kanceláří i cílových zemí. Lidé už také prakticky nevolají kvůli bezpečnosti a neregistrujeme ani žádosti o změny destinace – ty se objevovaly jen v prvních dnech po útoku jako spontánní reakce na situaci.

 

Výzva všem turistů, kteří v Tunisku plánují svou dovolenou tedy zní : Nenechte se od cesty do této překrásné země odradit, uděláte nejlépe, pokud se „svěříte“ do služeb některé cestovní kanceláře.  

 

Zdroj: ACK ČR

 

 

Vyjádření CK Firo tour:

Klientům, kteří si na letošní léto zájezd do Tuniska již zakoupili a po včerejší (18.3.2015) události projeví zájem

o zrušení či změnu zájezdu, se nabízí:

-      možnost bezplatného přerezervování na letecký pobytový zájezd do jiné letní destinace dle Vašeho výběru nebo možnost zrušení zájezdu se stornopoplatkem dle všeobecných podmínek

-      v případě, že má klient u CK Firo tour přikoupeno pojištění storna cesty a chce zájezd zrušit, může uplatnit nárok na zrušení zájezdu u pojišťovny

-      nabídka možnosti překnihování se vztahuje i na zájezdy na Djerbu, ta je také součástí Tuniska

-      pokud jste si kupovali zájezd se slevou za včasnou rezervaci a chcete změnu na jinou destinaci, přizná CK

i pro nový zájezd procentní slevu (či speciální dětskou cenu), která platila v době, kdy jste si původně zájezd koupili

-      nabídka bezplatného překnihování aktuálně platí do 31.3.2015

 

Zde najdete rozhovor s šéfem CK Exim tours panem Feridem Nasrem ohledně situace v Tunisku.

 

Vyjádření CK Fischer:

V souvislosti s útoky v hlavním městě Tuniska se CK Fischer rozhodla, že klientům, kteří mají zakoupenou dovolenou do této destinace a nebudou chtít kvůli útoku odletět, umožní bezplatnou změnu destinace.