Porovnání zájezdů

Mexiko - exotická dovolená ve stínu mayských pyramid

Aktuality

Mexiko - dovolená ve stínu mayských pyramid

6.10.2015

Tequila, fazole, chili, sombrero, margarita... To je prostě Mexiko. Co si takhle nasadit sombrero na hlavu, dát si fazole s chili a zapít to tequilou? To vše můžete zažít na vlastní kůži. Vydejte se s námi do této úžasné země. Mexiko má jak krásné karibské pláže, tak bohatou historii. Díky svému klimatu je v Mexiku turistická sezóna po celý rok. Prožijte s námi žhavé večery spolu s hudbou pravých Mariachi.

exotická dovolená 2015/2016 Mexiko

10 důvodů proč právě do Mexika

  • slavné mayské památky
  • kilometry dlouhých pláží
  • potápění a šnorchlování
  • podmořské muzuem
  • příjemné počasí po celý rok
  • nedotčená exotická příroda
  • proslulá mexická kuchyně
  • golfová hřiště
  • výborná tequila
  • ideální destinace pro naši zimní sezónu

 
exotická dovolená 2015/2016 Mexiko exotická dovolená 2015/2016 Mexiko

Co vědět před cestou do Mexika?

Mexiko se nachází na americkém kontinentě a je největším státem Střední Ameriky. Hlavní město Spojených států mexických, Ciudad de México, je jednou z největších metropolí Ameriky. Celá aglomerace Mexico City bává označována jako největší na světě.

Měnou, kterou se v Mexiku platí je Mexické peso (MXN), 1 Kč = 0,6 MXN. Doporučujeme si vzít americké dolary.

Pro vycestování na dovolenou do Mexika je nutný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z dovolené. Vízum není nutné, pokud cestujete na dobu kratší než je 180 dní.

Do Mexika se dostanete po cca 12-ti hodinovém letu. Létá se z Prahy do Cancúnu na 10, 11 a 12 nocí např. s leteckou společností Air France, a to s přestupem v Paříži.

V Mexiku se domluvíte španělsky a anglicky. Pokud však žádný z těchto jazyků neovládáte, nemusíte se bát, po celý rok je pro vás k dispozici česky mluvící delegát.

Ideální doba k návštěvě Mexika je období naší zimy, ovšem celoročně je v Mexiku příznivé klima. V létě se pohybují teploty až okolo 40 °C.

Zajímavostí je, že většina hotelů neposkytuje přistýlky, pouze 2 širší postele typu (queen/double bed).

Zásuvky bývají různé, ale adaptéry jsou ve většině hotelů k zapůjčení.
Napětí 127 V.

Pokud cestujete na dovolenou s dětmi, naším tipem je aquapark Wet and Wild, kde si nejen vaše děti mohou užít show s delfíny a dokonce si s nimi zaplavat.

exotická dovolená Mexiko exotická dovolená Mexiko

Naše tipy na dovolenou v Mexiku

Nejznámější oblastí celého Mexika je poloostrov Yucatan. Na poloostrově najdete celou řadu historických památek mayské civilizace, vedle toho pak na plážích Karibiku vznikla turistická střediska jako je Cancún, Playa del Carmen a Riviera Maya. Vyhlášeným letoviskem pro elitní společnost je Acapulco, kde to žije ve dne i v noci. Pokud máte rádi potápění a šnorchlování, exotická dovolená v Mexiku je to pravé pro vás. Celé pobřeží nabízí velmi pestrý podmořský život.

Kombinovaný pobyt

Tajemství mayských měst

Při tomto kombinovaném pobytu (poznání + pobyt u moře) poznáte to nejlepší z Yucatanu. Po celou dobu s vámi bude česky mluvící průvodce, který vás provede po nejznámějších mexických památkách. Navštivíte unikátní podzemní řeky Cenote, kde se budete moci osvěžit, dále Chichén Itzá (nejslavnější mayské naleziště na Yucatanu), bílé město - Mérida, koloniální město Izamal s charakteristickými žlutými budovami, krásné kláštery a mnoho dalších památek. 6. - 9. den pak strávíte pobytem u moře v oblasti Cancún nebo Riviera Maya.

poznávací zájezd Mexiko poznávací zájezd Mexiko

Pobytové zájezdy

Cancún

Cancún je nejznámějším dovolenkovým letoviskem v Mexiku. Odtud se nebudete chtít už nikdy vrátit. Krásné pláže, průzračná voda, množství vodních sportů i výletů, pokud vás ležení na pláži již omrzí. Při pobytu na dovolené v Mexiku určitě nezapomeňte ochutnat mexickou kuchyni. Výhodou letoviska je krátký transfer z letiště cca jen za 30 minut už se můžete po vašem příletu opalovat na pláži. V tomto letovisku vás čeká také bohatý noční život.

Hotel Celuisma Dos Playas***

Hotel se nachází v blízkosti živého centra střediska s nákupními a zábavními možnostmi, a to přímo u písečné pláže. Je ideální k strávení přijemné dovolené pro méně náročné klienty - dobrý poměr kvality a ceny. Stravování formou all inclusive.

exotická dovolená 2015/2016 Mexiko exotická dovolená 2015/2016 Mexiko

Riviera Maya

Pokud chcete klidnější dovolenou, vyberte si z nabídky hotelů v oblasti Riviera Maya (rušnější středisko: Playa del Carmen). Letovisko se opět vyznačuje krásnými písečnými plážemi. Hotely jsou zasazené do bujné tropické vegetace a jsou ideálním výchozím bodem pro výlety. Azurový Karibik láká svým podmořským životem k potápění a šnorchlování.

Hotel Barceló Maya Beach Resort*****

Tento resort v oblasti Puerto Aventuras v sobě ukrývá pět 5* hotelů, kdy můžete využívat služeb každého z nich včetně bufetových restaurací. Hotel se nachází u dlouhé písečné pláže lemované korálovým útesem. Tento resort je ideální pro rodinnou dovolenou, protože zde kromě malého aquaparku najdete také delfinárium.

exotická dovolená 2015/2016 Mexiko exotická dovolená 2015/2016 Mexiko

Hotel Catalonia Riviera Maya Reosrt & Spa****

Pokud jste milovníky vodních sportů, určitě doporučujeme dovolenou v hotelu Catalonia Riviera Maya Resort & Spa. V blízkosti hotelu se nachází jachetní přístav a také golfové hřiště. Hotel nabízí program all inclusive, lehátka a slunečníky na pláži zdarma i plážový bar, to vše za výhodnou cenu.

exotická dovolená 2015/2016 Mexiko exotická dovolená 2015/2016 Mexiko