Porovnání zájezdů

Madeira - spíše než na koupání je Madeira na koukání

Aktuality

Madeira - spíše než na koupání je Madeira na koukání

13.10.2015

Po čtyřech destinacích, které se vyznačovaly krásnými písečnými plážemi a byly ideální hlavně pro odpočinek, vám nyní nabízíme úplně jinou dovolenou. Ostrov Madeira je vhodný pro všechny milovníky aktivní dovolené, turistiky a poznání. Zdejší hory nabízí krásnou přírodu a hlavně množství stezek - zavlažovacích kanálů tzv. levád, které vás nadchnou.

Co říká kolegyně Sabina o Madeiře?


"Madeira je ideální ostrov pro poznávání, kam se jezdí celý rok. Je to ostrov věčného jara, i když překlad Madeira v portugalštině znamená ostrov dřeva. Místní příroda mě uchvátila."

Madeira Sabi

Chci si prohlédnout celé album fotek z info cesty na Madeiru
Chci kontaktovat přímo Sabinu

10 důvodů proč právě na Madeiru

  • nádherná příroda
  • vysoké hory
  • ideální pro aktivní dovolenou - turistika, golf
  • mnoho svátků a karnevalů
  • příjemné počasí po celý rok
  • bohatá fauna - pozorování delfínů, tuleňů, vorvaňů...
  • dobré jídlo
  • krásná flóra
  • levády
  • spacentra na hotelech

 
mapa Madeira Madeira levady

 

Co vědět před cestou na Madeiru?

Pokud chcete vycestovat na dovolenou na ostrov Madeira, mohlo by vás zajímat pár důležitých informací. Madeira je portugalský ostrov, který leží v Atlantickém oceánu cca 580 km od pobřeží Maroka a 980 km od Lisabonu. Madeira je ostrov sopečného původů a patří pod Portugalsko. Je tedy členem Evropské unie a platí se zde eurem.

Na Madeiře se mluví protugalsky a anglicky.

Co se týká bezpečnosti, Madeira je jednou z nejbezpečnějších destinací na světě.

Na Madeiře je kvalitní pramenitá voda rozváděna po celém ostrově, nemusíte se tedy bát zažívacích potíží jako v jiných dovolenkových destinacích.

Délka sezony je u CK Fischer od podzimu do jara - 26.10.2015 - 28.3.2016.

Na dovolenou na Madeiru se bohužel nelétá ani z Ostravy ani z Brna, ale pouze z Prahy, a to linkou přes Lisabon. CK pořádá zájezdy na Madeiru na 7 a 14 nocí.

Přestože je na Madeiře příjemné počasí a šílené vedra tam nezažijete, nezpomeňte na kvalitní opalovací krém. Při výletech sluníčko pěkně opaluje.

Zásuvky jsou klasické kontinentálního typu. Napětí 220 V.

poznávací zájezd Madeira poznávací zájezd Madeira

 

Naše tipy na dovolenou na Madeiře

Poznávací pobyty

Turistický týden na Madeiře

Jedná se o poznávací zájezd v délce 8 dní, kdy poznáte opravdovou Madeiru. Během zájezdu vás čeká hřebenová túra na vrchol Pico Ruivo, což je nejvyšší vrchol ostrova. Poznáte unikátní zavlažovací systém ostrova - levády a naskytnou se vám mimořádné výhledy nejen s náhorní planiny. Po dobu pobytu budete ubytování v hotelu Florasol*** a bude vás provázet česky mluvící průvodce. Kompletní program poznávacího zájezdu Turistický týden na Madeiře.

poznávací zájezd Madeira poznávací zájezd Madeira

Poznávací týden na Madeiře

Během poznávacího pobytu objevíte krásy západní i východní části ostrova Madeira. Můžete se zúčastnit lodních výletů, ale také si udělat den volna a odpočívat u bazénu. Ubytováni budete v hotelu Florasol***. Poznávací týden na Madeiře je plný výletů do přírody i do vesniček, kde můžete ochutnat známé madeirské víno Madeira nebo si vyzkoušet montský tobogan - sjezd v proutěných koších na lyžích. Kompletní program zájezdu Poznávací týden na Madeiře.

poznávací zájezd Madeira poznávací zájezd Madeira

Kombinované pobyty

Kombinovaný pobyt Lisabon + Madeira

Tento kombinovaný pobyt nabízí skvělý způsob jak poznat nejzápadnější hlavní město evropské penviny a nejvyhledávanější portugalský ostrov během jediné dovolené. Lety na tento kombionovaný pobyt jsou vypravovány vždy v pondělí z Prahy do Lisabonu. První dny od pondělí do čtvrtku strávíte v Lisabonu, od čtvrtku do pondělí pak pobytem na úžasné Madeiře. Pobyt v Lisabonu si můžete užít individuálně nebo zpestřit programem - půldenní Lisabon nebo půldenní Sintra. Město Sintra je považováno za nejromantičtější místo v zemi. Tyto výlety v Lisabonu jsou s česky mluvícím průvodcem.

Termíny kombinovaného pobytu Lisabon + Madeira: 26.10./9.11./23.11./7.12./11.1./25.1./8.2./22.2./7.3./21.3.

Pobytové zájezdy

Funchal

Funchal je hlavním městem ostrova Madeira s malebnými uličkami množstvím kaváren, taveren, restaurací, muzeí a historických paláců. Ve Funchalu se také nachází krásné botanická zahrada proslulá sbírkou orchidejí.

Hotel Pestana Carlton Madeira*****

Jedná se o jeden z nejluxusnějších hotelů na Madeiře, který je vhodný i pro náročné klienty. Hotel Pestana je ideální k trávení líbánek. Nabízí vynikající kuchyni a luxusní wellness & spa centrum. Hotel je také disponuje pokoji pro handicapované klienty. Oblíbené wifi je jak v lobby baru, tak i na pokojích. Hotel se nachází cca 10 minut chůze od centra letoviska, plaž je přímo u hotelu přístupné ze schůdků.

exotická dovolená 2015/2016 Madeira exotická dovolená 2015/2016 Madeira

Santa Cruz

Santa Cruz je malebné malé městečko jen několik kilometrů od letiště. Do dneška si zachovalo svůj původní ráz. Kdo má rád procházky po promenádě, Santa Cruz se mu bude určitě líbit. Najdete zde bary, obchody, restaurace, ale také menší aquapark, který je ale otevřen jen v letních měsících.

Hotel Vila Galé****

Hotel Vila Galé má výhodnou polohu přímo u promenády a u kamenité pláže. Hotel nabízí kvalitní služby a je postaven v moderním stylu cca 20 km od hlavního města Funchal. Stravování formou bohatého programu all inclusive. Wifi je na hotelu zdarma.

exotická dovolená 2015/2016 Madeira exotická dovolená 2015/2016 Madeira