Porovnání zájezdů

Nové odbavování charterových letů na pražském letišti

Aktuality

Nové odbavování charterových letů na pražském letišti

15.4.2016

Vážení zákazníci,

Věnujte prosím pozornost nové informaci, týkající se odbavení charterových letů společnosti Travel servis na pražském letišti Václava Havla.

Tato společnost od 01.05.2016 zavádí v Praze tzv. „Common CHECK-IN“, pro něhož budou vyčleněny některé z následujících odbavovacích přepážek:

TERMINÁL 1 (mimo Schengen) – přepážky č. 111 – 118

Terminál T1

TERMINÁL 2 (lety do zemí Schengenského prostoru) – přepážky č. 250 - 259

Terminál T2

Tato změna by měla zajistit plynulejší odbavování. Ocení ji zejména mimopražští klienti, kteří na letiště dorazí s větší časovou rezervou.

Common CHECK-IN neboli hromadné odbavení v praxi znamená, že se bude na každé přepážce daného terminálu odbavovat několik letů současně.

Odbavení pro všechny lety z Prahy bude začínat již 4 hodiny před plánovaným odletem. Odbavení jednotlivých linek se bude striktně ukončovat 45 minut před plánovaným odletem.

Pro klienty se toho příliš nemění i nadále mohou přijít 2 hodiny před odletem. Ovšem klientům možnost dřívějšího odbavení na letišti PRG zdůrazňujte již při prodeji zájezdu.

Cestující musí brát v úvahu případné fronty a čas potřebný na samotný úkon. Cestující by měli mít před odbavením připravené své číslo letu a cílové letiště pro jejich lepší orientaci před odbavovacími přepážkami.

Klienti již nebudou muset na letištních tabulích s odlety vyhledávat patřičnou přepážku odbavující jejich let.

Přepážky TVS jsou nyní pevně stanovené.

Pro lepší orientaci přikládám přehlednou tabulku pro okamžité navedení klientů.

Samozřejmě budou klienti o tomto odbavení informováni i v elektronických cestovních dokladech (resp. v pokynech k odletu), které se jim automaticky začnou k odletům od 01.05.2016 zasílat.