Porovnání zájezdů

Cesta kolem světa za 30 dní

Cesta kolem světa za 30 dní

 

Máte chuť procestovat celý svět? Je cesta kolem světa Vaším životním snem?

Právě pro Vás jsme připravili jedinečnou nabídku leteckého zájezdu, kde společně objevíme ta nejkrásnější místa naší země.

Na cestě kolem světa navštívíme všechny čtyři kontinenty. Odhalíme přírodní krásy Nového Zélandu, největšího kaňonu na světě - Grand Canonu, Havajských ostrovů se známou Waikiki Beach a mnoho dalších přírodních zajímavostí. Na druhou stranu poznáme i ruch velkoměst jako je Bangkok, město andělů Los Angeles i noční život v Las Vegas. Setkáme se s modrními civilizacemi i společnostmi, kde lidská ruka nezasáhla.

Cesta kolem světa Vám přinese nespočet zážitků a vzpomínek ze všech koutů světa.

Pokud byste si zájezd zakoupili do každé destinace zvlášť, vyšlo by Vás to finančně mnohem víc. Jen samostatná letenka např. na Nový Zéland vychází okolo 30 000 Kč.


Itinerář cesty:
 

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Bangkoku.

 

2. den PŘÍLET DO BANGKOKU

Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu a ubytování. Volno, které lze zkombinovat s večerní prohlídkou města. Nocleh.

 

3. den BANGKOK

Celodenní prohlídka města. Večer se nabízí svůdné posezení v některé z restaurací s tradiční thajskou kuchyní. Nocleh.

 

4. den VÝLET K ŘECE KWAI

Výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí Thajska. Cesta panenskou přírodou vede ve stopách pohnuté válečné historie až k mostu na řece Kwai, který v legendárním románu proslavil spisovatel Pierre Boulle. Předtím navštívíme plovoucí trhy v Damnoen Saduak či válečné muzeum v Hellfire Pass. Ubytování v čarokrásné rezervaci Sai Yok v komfortních chatičkách na plovoucích vorech.

 

5. den ŘEKA KWAI

Hlavní turistickou atrakcí téhle oblasti je jízda vlakem v úseku s přiléhavým jmé nem Železnice smrti, která za války spojo vala Thajsko s Barmou a v japonské re žii ji za nelidských podmínek postavili váleční zajatci. Návrat do Bangkoku, nocleh.

 

6. den AYUTTHAYA

Brzy ráno vyrazíme do Ayutthayi – kdysi mocného centra říše Jihovýchodní Asie. Poté, co Ayutthayu vyplenili Barmánci, bylo město úžasných staveb znovu celé odkryto až v roce 1956. V podvečer odlet odlet z Bangkoku do Sydney.

 

7. den SYDNEY

Přílet do Sydney. Pěší prohlídka města, při níž se podíváte do přístavní čtvrti Circular Quay se světoznámou budovou opery a monumentálním mostem Harbour Bridge, navštívíte The Rocks – nejstarší čtvrť, vyhlídkovou věž, Hyde Park a katedrálu svaté Marie. Fakultativně možno absolvovat plavbu lodí v zálivu. Nocleh v Sydney.

 

8. den FEATHERDALE WILDLIFE PARK

Snídaně. Výlet do Featherdale Wildlife Parku, kde uvidíte nejznámější australská zvířata jako je klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánský čert. Na cestě zpět do Sydney se zastavíme u olympijského stadionu, kde se konaly LOH 2000. Odpoledne pak můžete podniknout návštěvu Opera House, muzea výstavby Harbour Bridge ukrytém v jednom z pilířů mostu, mořského akvária, případně dalších zajímavostí Sydney (vše fakultativně). Nocleh v Sydney.

 

9. den SYDNEY – AYERS ROCK

Snídaně. Dopoledne transfer na letiště a přelet do Ayers Rock, ubytování. Odpoledne výlet k největšímu a nejslavnějšímu monolitu světa Ayers Rock – jazykem původních obyvatel Uluru. Výlet zakončíte výpravným pozorováním monolitu, kdy se sklenkou šampaňského v ruce vychutnáte překotnou symfonii měnících se barev Uluru v paprscích zapadajícího slunce. Nocleh v Ayers Rock.

 

10. den AYERS ROCK - CAIRNS

Ranní vyjížďka k Uluru, jejímž cílem je zakusit měkké světlo vycházejícího slunce. Snídaně je součástí výletu, který pokračuje pěší procházkou mezi starověké skalní útvary s řadou unikátních rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobily tvrdým podmínkám pouště. Transfer na letiště a odlet do Cairns. Nocleh v Cairns.

 

11. den VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES

Snídaně. Celodenní výlet na Velký Bariérový útes – jenž je největším korálovým systémem na světě. K plavbě rovněž patří možnost šnorchlování (oběd a půjčení brýlí a ploutví v ceně). Nocleh v Cairns.

 

12. den NP DAINTREE A CAPE TRIBULATION

Snídaně. Prostor pro odpočinek na pláži, relaxace. Fakultativně možno celodenní výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde se mohutné katedrály deštných pralesů potkávají s oceánem. V ceně výletu je přibližně hodinová plavba po řece Daintree River, prohlídka národního parku a oběd v místní restauraci. Nocleh v Cairns.

 

13. den PŘELET DO AUCKLANDU

Transfer na letiště a přelet na Nový Zéland, ubytování, volný program.

 

14. den AUCKLAND

Snídaně. Prohlídka města, při kterém navštívíte akvárium se známou antarktickou expozicí a kolonií tučňáků, televizní věž Sky Tower a vyhlídkové místo na hoře Mt. Eden.

 

15. den WAITOMO CAVES

Snídaně. Odjezd přes Hamilton do centra termální činnosti Rotorua. Cestou prohlídka jeskyní, kde žije unikátní druh světlušek.

 

16. den ROTORUA

Snídaně. Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka Rotorua. Dále navštěva New Zeland Farm Show s ukázkou chovu ovcí. Den můžete zakončit v polynéských lázních.

 

17. den WAI-O-TAPU – TURANGI

Snídaně. Cestou k jezeru Taupo návštívíte nesmírně rozmanitou termální oblast Wai-O-Tapu s největší atrakcí - erupcí gejzíru Lady Knox.

 

18. den TONGARIRO N.P.

Snídaně. Celodenní výlet do okolí aktivních sopek s možností pěšího výletu v NP Tongariro nebo letu nad horou Mt. Ruapehu. Návštěva jednoho z největších lyžařských středisek Severního ostrova. V pozdních odpoledních hodinách přejezd do hlavního města Wellingtonu.

 

19. den WELLINGTON

Snídaně. Prohlídka města s vyhlídkou z hory Mt. Victoria a návštěvou botanické zahrady. Zájemci mohou navštívit Národní muzeum, jehož expozice historie a přírody odpoví na většinu zvídavých dotazů o Novém Zélandu..

 

20. den NOVÝ ZÉLAND – – HAVAJSKÉ OSTROVY

Odlet z Aucklandu na Havajské ostrovy. Přílet večer do Honolulu. Transfer do hotelu, nocleh.

 

21. den HAVAJSKÉ OSTROVY

Prohlídka Honolulu, pojedete se podívat na přístav Pearl Harbor a památník křiž níku Arizona, který je mementem napadení USA na počátku druhé světové války. Odpočinek na pláži Waikiki Beach. Volný program, nocleh.

 

22. den WAIKIKI BEACH

Volný program v Honolulu.

 

23. den WAIKIKI BEACH

Slunění a koupání na pláži Waikiki Beach. Večer odlet do Los Angeles v USA. Nocleh v Los Angeles.

 

24. den LOS ANGELES

Prohlídka města, při níž navštívíte výstavní čtvrtě boháčů v Beverly Hills a Hollywoodu, slavnou Rodeo Drive. Zastavíte se v ulicích Sunset Boulevard a Hollywood Boulevard se slavným premiérovým kinem Mann’s Chinesse Theater a chodník slávy s otisky filmových hvězd. Fakultativně můžete zavítat do známých a nejrůznějšími atrakcemi nabitých Universal Studios. Nocleh.

 

25. den LAS VEGAS

Přejezd do světové metropole hazardu a nočního života Las Vegas. Cestou se stavíte v opuštěném městě duchů Calico, které kdysi zrodil vír zlaté horečky. Příjezd do Las Vegas, ubytování, podvečerní projížďka městem a prohlídka několika nejvýznamnějších kasin. Večer volno na poznání kasin a hráčských taktik. Nocleh.

 

26. den LAS VEGAS – GRAND CANYON

Výlet ke Grand Canyonu Vás zavede k unikát ní přírodní formaci s hloubkou až 1.600 metrů. Procházka po jeho strmém okraji nebo z vrtulníku. Nocleh.

 

27. den LAS VEGAS – NEW YORK

Přejezd do Las Vegas či Los Angeles a odlet do New Yorku.

 

28. den NEW YORK

Prohlídka světové metropole. Lodí navštívíte Liberty Island se Sochou svobody či Ellis Island s muzeem emigrace (fakultativně). Projdete jižní Manhattan s ulicemi Broadway či Wall Street se známou burzou cenných papírů, Čínskou a Italskou čtvrť, SoHo, TriBeCa a další. Neunikne Vám ani oblast Páté avenue, Times Square a Central Parku. V podvečerních hodinách se přesunete do okolí Empire State Building a na vyhlídkové terase budeme sledovat rozsvěcující se město.

 

29. den NEW YORK

Dokončení prohlídky města a v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy

 

30. den PŘÍLET DO PRAHY

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

  • leteckou přepravu a letištní poplatky
  • 26x noc v hotelech 3* se snídaní (vyjma USA)
  • vstupy do národních parků
  • transfery a dopravu dle programu
  • českého průvodce

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

  • fakultativní výlety a vstupy
  • vstupní víza do Austrálie 1.000,- Kč
  • vstupní povolení do USA (tzv. ESTA)

 

Cesta kolem světa