Porovnání zájezdů

Tipy - co je dobré vědět

 

Pár rad na úvod...

Informujte se o všem, co Vás zajímá a co Vám není jasné...

 

Výběr zájezdu

Na našich stránkách naleznete širokou nabídku destinací i hotelů, mezi nimiž určitě najdete to pravé pro Vás. Při výběru dovolené Vám doporučujeme, abyste se podrobně seznámili nejenom s destinací do které jedete, ale i s konkrétním ubytovacím zařízením. Vezměte prosím při výběru své dovolené v úvahu nejenom kategorii hotelu, ve kterém strávíte svou dovolenou, ale i jeho umístění a cenu. Většina cestovatelů již dnes ví, že hotely nižší kategorie poskytují většinou služby v menší šíři - a to se týká nejenom služeb zpříjemňujících Vaši dovolenou, ale i služeb stravovacích.

Umístění hotelu vypovídá o tom, v jakém prostředí svou dovolenou strávíte - pokud je hotel v těsné blízkosti centra, lze očekávat, že Vaše dovolená bude rušnější a nevyhnete se ani hluku, přicházejícímu z ulice a okolí. Zato však máte na dosah restaurace, bary, obchody, tržiště či diskotéky. Hotely umístěné mimo centrum bývají klidnější, ale ani zde se nevyhnete rušnějšímu dovolenkovému životu, zejména v případě, že hotel pořádá animační programy. I v hotelech stejné kategorie mohou být služby rozdílné - vodítkem Vám může být i cena hotelu. Ve většině případu platí, čím dražší hotel, tím můžete očekávat vyšší kvalitu služeb. Věnujte výběru hotelu dostatečný čas a Vaše dovolená bude zcela určitě podle Vašich představ.

 

Nákup zájezdu

Mnoho cestovatelů již dnes ví, že nákup zájezdu na poslední chvíli se mnohdy nevyplácí - atraktivní hotely jsou většinou prodány již v době zahájení prodeje zájezdů. Navíc při včasném nákupu zájezdu můžete ušetřit více finančních prostředků, než při nákupu ,,last minute". Navštivte svou oblíbenou agenturu či kancelář včas a věnujte nákupu zájezdu dostatečný čas a prostor. Naši prodejní poradci jsou důkladně vyškoleni a jsou ochotni odpovědět na jakoukoliv otázku. Dovolenou si můžete rezervovat i prostřednictvím našich internetových stránek a zajistit si ji tak doslova od Vašeho počítače.

Informujte se o všem, co Vás zajímá a co Vám není jasné- předejdete tím případným nedorozuměním, které by mohly Vaši dovolenou negativně ovlivnit. Smlouvu o zájezdu si před podpisem řádně prostudujte včetně všeobecných podmínek účasti na zájezdech.

 

Těšení na dovolenou

Nyní již máte Vaši dovolenou vybranou a rezervovanou. V době těšení se na Vaši vysněnou dovolenou si nezapomeňte v dostatečně dlouhé době před odjezdem zkontrolovat Vaše cestovní doklady. Většina zemí vyžaduje platnost pasu alespoň 6 měsíců po opuštění země. Pokud cestujete do zemí Evropské unie, pak k Vaší cestě nepotřebujete pas, ale postačí Vám pouze občanský průkaz, který je vybaven čtecí zonou. Cestujete-li s dětmi, nezapomeňte, že potřebují k cestě vlastní cestovní pas.

 

Dovolená se blíží

Asi 7 dnů před odletem obdržíte pokyny na cestu, kde se dozvíte veškeré podrobnosti týkající se Vašeho dlouho očekávaného odletu na dovolenou. Řádně si je prostudujte a věnujte svoji pozornost zejména času odletu a příchodu na letiště. Pozor na odlety těsně po půlnoci. V takovém případě musíte být připraveni k odbavení již před půlnoci den před plánovaným odletem. Další důležitou informací je i povolená maximální váha zavazadel- většina leteckých společností povoluje u zapsaných zavazadel  většinou 15 kg na osobu (nikoliv  na děti mladší 2 let) plus jedno kabinové zavazadlo o hmotnosti max. 5 kgs maximálními rozměry 55x45x25 cm. Kumulovaná váha juednoho zavazadla nesmí přesáhnou hmotnost 32 kg. V případě, že Vaše zavazadlo překročí povolenou hmotnost, kterou najdete na své letence, ověřte si prosím u své cestovní kanceláře, zda lze na konkrétním letu doplatit nadváhu.Chcete-li si na dovolenou vzít golfovou nebo potápěčskou výstroj či jiné nadměrné zavazadlo, sdělte tuto skutečnost s dostatečným předstihem Vašemu prodejci, který prověří možnost jejich přepravy. Přeprava takových zavazadel je zpoplatněna.

Společně s pokyny na cestu obdržíte i veškeré potřebné dokumenty pro Vaši dovolenou - potvrzení loetu, potvrzení ubytování a potvrzení pojištění ( uzavře-li jste Vaše cestovní pojištění prostřednictvím naší cestovní kanceláře). Tyto dokumenty si prosím pečlivě zkontrolujte a v případě nesrovnalostí kontaktujte obratem Vašeho prodejce s žádostí o opravu údajů. Dokumenty si uschovejte a předložte je při Vašem odbavení pro cestu tam i zoět a při ubytování v hotelu. V případě ztráty v průběhu Vašeho pobytu  si můžete náhradní dokumenty znovu vytisknout z vašeho e-mailu(máte-li možnost připojení). Náhradní dokumenty Vám na požádání vytiskne i Váš delegát za poplatek 10 EURO.

V této době si jiíž začněte připravovat nezbytné věci, které budete na dovolenou potřebovat a na které byste mohli zapomenout. Určitě nezapomeňte na opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, na léky, které běžně užíváte, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Podívejte se, zda máte zámek na uzamčení zavazadlaa vyměňte si v bance potřebnou hotovost. Překontrolujte, zda máte připraveny běžné léky proti zvýšené teplotě, na střevní problémy, pokud přeženete slunění, hodí se Vám i panthenol na spáleniny. Určitě se Vám bude hodit plážová taška, kolíčky a šňůra na prádlo, otvírák na láhve, zvlhčené osvěžovací ubrousky, náplasti a krém po kousnutí hmyzem. Vezměte si třeba u zajímavou knihu a časopisy. Také nezapomeňte, že ve většině hotelů se vyžaduje k večeři formálnější oblečení-pánové by tedy neměli zapomenout na dlouhé kalhoty.


Zdroj: katalog CK Exim Léto 2015