Porovnání zájezdů

toulky Korsikou NEW TRAVEL

Zájezdy Korsika - Toulky Korsikou

Francie je známá svým kvalitním vínem, uměním, módou a také nádhernou krajinou. K pevninské části Francie náleží také ostrov Korsika nacházející se ve Středozemním moři u západního pobřeží Itálie. Korsika je oblíbeným místem pro dovolenou. Turisty sem lákají krásné pláže, zajímavá místa pro potápění, kulturní památky i kvalitní letoviska poskytující veškerý komfort, který je potřeba pro spokojenou dovolenou u moře.

 

Korsika je proslulá zejména jako rodiště Napoleona Bonaparte. Napoleon se narodil v roce 1769 v hlavním městě Ajaccio a jeho rodný dům slouží v současnosti jako muzeum. Pokud vás tedy zajímají detaily z raného života tohoto velikána, rozhodně si nenechte ujít cestu na Korsiku a návštěvu hlavního města. Kde na vás čeká, kromě rodného domu Napoleona, celá řada dalších zajímavých památek.

Nejkrásnější pláže Korsiky

Přestože je Korsika místem s pestrým kulturním bohatstvím, většina turistů sem přijíždí zejména kvůli moři a plážím. My jsme si pro vás připravili přehled těch nejkrásnějších, které můžete na ostrově navštívit. Na jihozápadním pobřeží naleznete pláž Cupabia s krásným horským panoramatem v pozadí nebo pláž Capo di Feno, která je ideální pro surfování. Na severozápadním pobřeží můžete navštívit pláže Lozari, Girolata, Ostriconi nebo Calvi. Východní pobřeží nabízí pláže, jako je Moriani či Pinarellu a jižnímu pobřeží dominuje pláž Palombaggia, která je považována za nejkrásnější pláž Korsiky.