Porovnání zájezdů

Nice, klenot Azurového pobřeží NEW TRAVEL

Zájezdy Francie Azurové pobřeží Nice - Nice, klenot Azurového pobřeží

Azurové pobřeží patří mezi nejkrásnější oblasti Francie. Nachází se v její jižní části při pobřeží Středozemního moře a je známé zejména svými nádhernými městy, které se nacházejí přímo na pobřeží a pyšní se nespočtem historických památek. Máte-li rádi umění a architekturu, Azurové pobřeží si na první pohled zamilujete.

 

Jedním z nejmalebnějších měst Azurového pobřeží je město Nice nacházející se ve východní části pobřeží, nedaleko města Cannes. Nice je jedinečnou kombinací francouzské kultury a historie a slunných pláží, na kterých si můžete užívat skvělou dovolenou plnou zábavy i odpočinku. Pokud tedy chcete na letní dovolené obdivovat kulturní klenoty jižní Francie a přitom si užívat vodní radovánky, město Nice je pro vás ideální volbou.

Zajímavá místa Nice

Nice je jedním z největších měst jižní Francie, a nikoho jistě nepřekvapí, že zde není nouze o zajímavá místa. Při svých toulkách městem si rozhodně nenechte ujít návštěvu Promenade des Anglais –promenády, která vás provede kolem luxusních hotelů a pláží. Toužíte-li po historii, vydejte se do původní části města Vieille Ville. Hlavní část města tvoří ulice Droit, ze které se dostanete do méně známých částí města. Ve městě naleznete také nákupní čtvrť, stejně jako nespočet malebných kaváren, ve kterých si můžete vychutnat jedinečné kouzlo tohoto města.

Milovníci umění jistě ocení četné galerie a také muzea, ve kterých mohou obdivovat díla dávných i současných mistrů. Pokud máte rádi rostliny, vydejte se do La Parc de la Floral de la ville de Nice, největšího světového skleníku, který je členěn na sedm různých tropických pásem.