Porovnání zájezdů

Egypt - Makadi Bay NEW TRAVEL

Zájezdy Egypt Makadi Bay - Cestujeme za krásami Rudého moře

Egypt je známý zejména svými pyramidami, ale značné bohatství ukrývají také hlubiny Rudého moře, které jsou domovem pro nespočet mořských živočichů, přičemž někteří z nich patří mezi ohrožené druhy. Potápění v Egyptě je tedy jedinečnou příležitostí, jak tyto druhy spatřit. Rudé moře se navíc vyznačuje značnou druhovou pestrostí a vynikající viditelností, díky čemuž se vám při ponorech naskytnou opravdu fantastické pohledy na podmořskou krajinu. Chcete spatřit krásy Rudého moře na vlastní oči? Vydejte se s námi na dovolenou do Makadi Bay!

Korálové útesy Egypta

Korálové útesy jsou jedním z největších turistických lákadel, díky nimž vyhledává potápění v Egyptě tolik turistů. Koráli jsou živočichové patřící do skupiny žahavců. Na rozdíl od jiných mořských živočichů žijí koráli celý život přisedle a na svou ochranu vylučují schránky tvořené uhličitanem vápenatým. Tyto schránky se během let vrství a postupně se vytvářejí rozsáhlé útesy, které jsou domovem jak pro samotné korálnatce, tak pro další mořské živočichy. Velmi často se na korálových útesech vyskytují také řasy žijící s korály ve vzájemné symbióze.

 

Egyptské korálové útesy se nacházejí hlavně podél pobřeží Rudého moře, Suezského průplavu a zálivu Aquaba. V těchto oblastech se vyskytuje přibližně 1000 různých druhů ryb a 250 druhů korálů. Navzdory tomu, že se většina korálových útesů nachází v chráněných oblastech, nedostatečné dodržování zákonů o ochraně přírody a bezohledný přístup některých turistů mají za následek stále se snižující diverzitu druhů v této oblasti. Kromě lidského faktoru ohrožují egyptské korálové útesy také další faktory, například oxid uhličitý a další skleníkové plyny, intenzivní bouřky a také mořské hvězdice.