Porovnání zájezdů

Kapverdské ostrovy - ideální podzimní dovolené NEW TRAVEL

Zájezdy Kapverdské ostrovy - Kapverdské ostrovy - ideální místo pro podzimní dovolenou

Přáli jste si být někdy trosečníky na panenském ostrově? Všude kolem vás jen moře, bílý písek, vysoké palmy a příjemný mořský vánek, který chladí v horkých dnech. Tato představa se může stát skutečností, stačí jen vyrazit na Kapverdské ostrovy! Kapverdské ostrovy jsou doslova rájem, avšak mnoho Evropanů ani neví, kde se tyto kouzelné ostrovy nacházejí.

 

Kapverdské ostrovy jsou nejzápadnějším bodem Afriky a nacházejí se u jejího severozápadního pobřeží. První zmínky o osídlení Kapverdských ostrovů pocházejí z 15. století, kdy sem připluli Portugalci. Od té doby byly ostrovy významným obchodním centrem a také jednou z častých zastávek obchodníků na cestě do Indie. V druhé polovině 20. století získaly Kapverdské ostrovy nezávislost na Portugalsku a postupem času začali krásu těchto ostrovů obdivovat také první turisté.

Cestujte za sluncem

Kapverdské ostrovy jsou souostrovím tvořeným deseti hlavními ostrovy a pěti menšími ostrůvky. Klima je zde suché a horké, v průběhu zimních měsíců ovlivněné větrem přicházejícím ze Sahary. Díky své poloze a klimatickým podmínkám se staly Kapverdské ostrovy oblíbeným cílem dovolené zejména v průběhu podzimu a zimy. V letních měsících je zájem Evropanů směřován spíše na dovolenou v zemích jižní Evropy, případně severní Afriky, ale s příchodem podzimu a chladnějšího počasí jsou nuceni cestovat za sluncem dále na jih. Z tohoto pohledu jsou Kapverdské ostrovy ideálním řešením.

Navíc disponují krásnou přírodou, azurovým mořem, pestrou kulturou a kvalitním turistickým zázemím, které bude jistě vyhovovat i těm nejnáročnějším cestovatelům. Pokud vás tedy láká proměnit podzim a nadcházející chladné počasí za sluncem prozářené ostrovy Atlantiku, rozhodně si nenechte ujít zájezdy na Kapverdské ostrovy.